Кубок 2017

Партнери

НАШ КРАЙ

Тричі кращий!

У грудні в Полицях вже традиційно пройшов заключний етап кубка району з шахів. Організовано змагання, як завжди, на високому рівні, в чому безумовно заслуга сільського голови Миколи Озеруги. Грали «швейцарку» у сім турів. Термін часу: по 15 хвилин на кожного гравця. Всього було 19 учасників. Турнір не тільки визначав переможця етапу, а й володаря та призерів кубку-2011.

Етап, набравши 6 очок, виграв Олексій Жакун з Дубровиці. На пів очка менше у другого призера володимирчанина Дмитра Андрєєва. На третьому місці з 5-ма очками розташувався Віктор Параниця з Сарн. Також 5 очок, але гірший коефіцієнт Бухгольця у Олександра Ємельянчика з Лозок – він четвертий та у Петра Кукли з Городця – він п’ятий. Ще один представник Дубровиці Андрій Ткачук завершив етап на шостому місці, набравши 4,5 очка. По 4 очка мають Іван Красько з В.Жолудська, Володимир Деркач з Воронок та Никифор Хомчук з Кузнецовська. Відповідно за цими шахістами 7-9 місця. Замикає десятку з 3,5 очками володимирчанин Валентин Симонюк. Кращою серед дівчат стала Наталія Снітко з В.жолудська, в неї 2,5 очка.

ОДРАЗУ ж були підбиті загальні підсумки кубка. Найстабільніші результати протягом року показував володимирецький кандидат в майстри спорту Дмитро Андрєєв, який, набравши 108 очок, втричі поспіль стає володарем кубку району з шахів. Таким чином, за Положенням змагань, перехідний кубок назавжди отримав свого господаря. І вже з наступного сезону інший красень чекатиме на свою долю. А те що вона буде непередбачуваною ніхто не сумнівається. Конкуренція серед шахістів-учасників нашого кубка зростає, що підтверджують результати кожного з етапів, де немає постійної трійки призерів.

Другим призером Відкритого кубка району став Андрій Ткачук, в якого 82 очка. Ткачук вже доводив свій високий рівень на обласних змаганнях і приємно, що він є одним з найактивніших учасником нашого турніру. Ми ж побажаємо йому зрештою виконати розряд кандидата в майстри спорту на січневому півфіналі області. В принципі, цього ж ми бажаємо й іншому представнику Дубровиці Олексію Жакуну та сарненчанам Віктору та Олександру Параницям, Василю Якимчуку. Непогані шанси на «кандидатство» мають Дмитро Зінченко з Кузнецовська та Олександр Ємельянчик з Лозок. А якщо матимемо хоча б чотирьох кандидатів, етапи кубка будуть рейтинговими!

А поки серед учасників турніру їх тільки двоє і рівень вони тримають. Так другий кмс Петро Кукла, набравши 71 очко, зайняв третє місце. Після фіналу області Кукла дещо здав (хоча це, звісно, умовно, порівняно зі своїм виступом на півфіналі та фіналі області), але, віримо, що цьому досвідченому шахісту вдасться вийти на свій звичний рівень вже найближчим часом.

Загальне четверте місце посів Жакун, який набрав 66 очок, але зіграв тільки чотири етапи (нагадаємо, що в залік йдуть шість кращих). Отже, якщо він буде активніший у наступному році, то претендуватиме не тільки на призову трійку, а й на загальну перемогу. Теж саме стосується і Олександра Параниці – чотири етапи, 61 очко і загальне п’яте місце. До речі, він всього на одне очко випередив свого батька Віктора! Взагалі сім’я Параниць є чудовим прикладом «шахової спадщини», де син вже показує кращі результати за батька. І це, повірте, величезне досягнення останнього.

Сьомим став Олександр Ємельянчик, який зіграв чотири етапи і набрав 56 очок. Ємельянчика можна вважати найбільшим відкриттям кубка. Адже він починав з восьмого місця на другому етапі, а останні три етапи закінчив другим, третім та четвертим! Минулорічний срібний призер Юрій Римарчук з Довговолі фінішував лише восьмим, в нього 54 очка. Отже йому є що доводити у 2012-му. Дев’ятим став Василь Якимчук (40 очок), десятим ─ Олександр Абрамчук з Клесова (39). Всього у змаганнях цього року прийняло участь 69 спортсменів!

Наступний шаховий старт – чемпіонат району, де зіграють, як мінімум, десять кращих шахістів району та Кузнецовська за коловою системою з класичним контролем часу.

Олександр ГРЕБЕНЬ, голова РО ВФСТ «Колос».

Powered by Шаблоны Joomla. Valid XHTML and CSS.